Chladné dny jsou pryč, začíná kvést řepka, je třeba rozšířit ostatní včelstva

Včelstva která zimovala na 2NN mám již rozšířená a bylo potřeba rozšířit zbylá včelstva, která zimovali na 3NN. V sobotu (19.4.) ustalo ochlazení a proto jsem na nic nečekal a hned jsem jim přidal 4 nástavek. Nahlédl jsem i do již rozšířených včelstvech a spousta mezistěn byla již postavena a dokonce z části i zanesena nektarem..

Zapomněl jsem se také zmínit s čím jsem rozšiřoval. Jelikož nevčelařím dlouho, tak nemám moc souší a tak jsem rozšiřoval převážně mezistěnami.  Ze spodního nástavku jsem převěsil 2rámky s plodem a okolo jsem dal mezistěny 1. a 10. rámek jsem dal souše, jelikož mi přijde, že na krajích nejméně ochotně staví.

U jednoho včelstva jsem měl kompletně plný nástavek zásob, takže ten jsem dal úplně nahoru a nový nástavek jsem podsunul (do nového jsem zase převěsil plod z nižšího).

Co se týče mateří mřížky, tak jí pravděpodobně tenhle rok využívat nebudu. Hlavním důvodem je, že včelstva nemám ještě tak silná a s mřížkou se zbytečně zbrzdí. Pokud by se stalo, že se plod dostane až nahoru, tak ale bude v komínu a nebude zas takový problém při 4 včelstvech rámky s medem vybrat. Kde bude med i plod, tak jim zůstane, přeci jim nemůžeme vyrabovat celý úl.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky