Fumigace – video

spad

Tak konečně byla včelstva bez plodu a já se mohl pustit do fumigace. Bylo přesně 10 stupňů, takže počasí bylo akorát. Tentokrát jsem se rozhodl natočit video a do toho i povídat. :-) Moje řečnické schopnosti je potřeba ještě vypilovat:-) Popíši i slovně o co šlo:

První fumigaci jsem prováděl již v sobotu, ale zjistil jsem, že mi chybí podložky pro 2 úly a musel jsem je nechat až na neděli.

Ze začátku je vidět spad roztočů ze soboty.

Před samotnou fumigací je ještě vidět několik typů den, které jsem si vyrobil a následuje utěsnění úlu.

Fumigoval jsem spodem i vrchem, jak je to v návodu. Podle mne v tom není rozdíl, protože díky teplotě v chumáči včel, vzduch cirkuluje. Dokonce i výsledky ze sobotní fumigace to potvrdily. Největší spad byl z fumigace spodem. Samozřejmě nelze dělat závěry z jednoho vzorku, ale i z různých diskuzích, jsem přesvědčen, že je to jedno. Bohužel, fumigaci vrchem jsem nenatočil, protože jsem si zapomněl zapnout kamerku. Tak snad příště.

Ke konci videa jsem ještě nasadil česnové zábrany proti hlodavcům.

Také se mi povedlo zachytit, co se stane,  když se pokusí vosa navštívit úl.  A úplně nakonec byl vykopnut smutný trubec:-(

PS: Na úvodním obrázku je spad z neděle. Zde byl naopak větší spad z fumigace vrchem. Toto včelstvo bylo nejvíce napadeno. U ostatních včelstev byly spady poloviční.

Pokud se vám video líbilo a chtěli byste další videa, pište prosím komentáře, nebo dejte to se mi líbí, ať vidím, že by byl zájem:-)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky