Máme tu zase květen

jaro

Tak tu máme zase květen. U mě včelky už nosí nektar z Třešních. A zaplňují krásně rámečky.

první jarní med

první jarní med

Jelikož jsem zimoval pouze na třech nástavcíh, tak už se blíží čas nasadit další nástavky. V tomto rozhodování mi pomáhá i včelařská váha, která je dost dobrý pomocník. O té se chci pobavit v jiném příspěvku. Každopádně lituji, že jsem si váhu vyrobil až tento rok. Osobně doporučuji váhu vyrobit co nejdříve, hlavně právě začátečníkům. Stále jsem řešil časy, kdy dát ty nástavky a díky váze mám mnohem jasnější představu, jak se ten úl zaplňuje a kdy asi už nebude tolik prostoru.

včelařská váha

včelařská váha

 

Osobně jsem se rozhodl i zaexperimentovat a u každého úlu jsem zkusil trošičku jiné úkony. U některých úlů jsem nasadil medníky už před 14 dny, kdy začalo být hezky a už neměly být mrazy. U některých jsem zase rotoval nástavky. Stále se snažím vyhledat pro mne nejvíce vyhovující techniku. (i když už to jsou asi 3 roky, tak stále jsem začátečník, který se má hooodně co učit:-) ) Ještě také zmíním, že pokud někdo zapomněl vložit stavební rámky, tak už je na čase. U silných včelstev jsem je tam už dával v polovině dubna aby měli trubci z těchto včelstev náskok a mohli tak šířit správné geny:-)

rozkvetlé třešně a hruška

rozkvetlé třešně a hruška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky