Odběr měli

Někdy v půli listopadu jsem zasunul do úlu podložky, aby byl dostatek času na získání vzorku.

V půli ledna, jsem vyrazil pro odběr, ale narazil jsem na záludný problém. Bylo zrovna pod nulou a podložky zamrzly a nešly vytáhnout z drážek. Takže mám další podmět pro úpravu dna. ( Aktuálně používám dna, která jsou popsána v článku Výroba varroa dna. S tímto dnem jsem narazil na problém již při Fumigaci. Hold chybami se člověk učí.)

Ale pojďme zpět k odběru měli.
Musel jsem tedy počkat, na lepší počasí a to už podložky šly vyjmout. Měl jsem sesypal a prosel přes jemné sítko. Následně jsem jí nechal usušit. Sušil jsem poblíž topení, ale přímo na topení jsem ji nedával, jelikož se domnívám, že měl obsahuje spoustu vosku a ten by se na topení roztál.

Takto usušenou měl, jsem donesl k včelaři z mé organizace, který tyto vzorky sbírá. Měl jsem ji připravenou v kelímku s prodyšným víčkem, ale jak jsem nakonec zjistil, tak pro každého včelaře, má naše organizace přichystané přímo kelímky s potřebnými údaji.

Takže začínajícím včelařům rozhodně doporučuji se do Českého svazu včelařů zaregistrovat.  Moc mi to pomáhá při začátcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky