Oprava dýmáčku

rozebraný kuřáček

Tento týden se mi ucpal měch u dýmáčku. Vzhledem k tomu, že je dýmáček po dědovi, tak jsem se ho chtěl pokusit opravit. Bohužel šroubky nešly povolit, tak jsem je musel ubrousit. Po rozebrání mě čekalo překvapení. Čekal jsem, že se měch mohl ucpat popelem, ale nebylo tomu tak. Měch byl ucpaný pylem. Opravdu:-)

 

rozebraný kuřáček

rozebraný kuřáček

pyl, který byl v měchu kuřáčku

pyl, který byl v měchu kuřáčku

 

Podle tvaru, který pyl měl, mám teorii, že do měchu mohla zabloudit včelka s pylem na nožkách. Jinak si to nedokážu vysvětlit, jak se tam pyl dostal. Ale zpět k opravě. Po rozebrání, stačilo měch prošťouchnout drátem a už zase funěl. Nyní jsem řešil otázku, co uřezanými šroubky. Nejprve jsem zkoušel šroubky odvrtat, ale to se moc nepovedlo. Nakonec jsem udělal dírky o trochu víš.

vyvrtané nové otvory pro šroubky

vyvrtané nové otvory pro šroubky

 

Někdo se už asi chytá za hlavu, ale mě ten problém v tu chvíli nedošel. Ano problém byl v tom, že při smontování dýmáčku, ústí měchu mířilo vedle. :-) Naštěstí to nebylo o moc, a tak stačilo ústí jemně přihnout.

přihnut ústí měchu

přihnut ústí měchu

 

Pokud ted někdo bude řešit podobný problém, tak doporučuji případné díry udělat co nejblíže k původním a ne jak já 1cm vedle :-)

No a zde jsou už nové šroubky a složený kuřáček.

složený kuřáček

složený kuřáček

 

A dýmá jak za starých časů:-)

( foto doplním:-) )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky