První letošní prohlídka včelstev

Bez-názvu-1

Včera v sobotu jsem vyrazil na první prohlídku mých včelstev. Ve stínu teploměr ukazoval 13 stupňů, takže ideální počasí. Cíl jsem měl jasný, prohlédnout zásoby a silnějším včelstvům vložit stavební rámky pro trubčinu.

U 2 včelstev jsem prohlídku zdokumentoval na video.

Toto včelstvo mělo horní nástavek kompletně plný zásob. Proto jsem vyjmul jeden rámeček a nahradil ho stavebním rámkem. Nechtěl jsem odebírat příliš mnoho zásob, proto jsem vložil pouze jeden stavební rámek namísto plánovaných dvou rámků. Ještě si nejsem jist, zda by nebylo vhodnější vložit stavební rámek blíže k plodu, ale zase se mi nechtělo rozebírat celé včelstvo. Navíc jsem ani  neměl potřebu hledat vajíčka, jelikož jsem viděl přínos pilu na česně a mladé včely vevnitř úlu.

 

Toto včelstvo obsedá pouze 2 nástavky a proto jsem využil odebraný rámeček z předchozího včelstva a doplnil zásoby. Docela se již mačkají, takže jakmile bude přísun sladiny, půjdou o pato výš. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky