Rozšíření

život na česně - přistávání

Jelikož  včelky zatím obsedaly pouze 2 nástavky a už jím začínalo být těsno, bylo potřeba co nejdříve provést rozšíření.

Zatím u nás bylo stále proměnlivé počasí a já vyčkával na ten správný okamžik, který právě dnes nastal. Už od rána nám tu svítilo sluníčko, což bylo ideální počasí  pro rozšíření.

Včelky měly dost práce a moc se mě nevšímaly. Horní nástavek již byl kompletně zaplněný a já se při zvedání zapotil. ( Jsem rád, že jsem zvolil ty nízké nástavky:-) ) Při této příležitosti jsem i namátkově prohlédl stav. A zakladeno bylo všude, kde se dalo. Což mne jen utvrdilo, že byl pravý čas pro přidání nástavku.

Váhal jsem, kam nástavek přidat. Nakonec jsem se rozhodl, dát nástavek jako poslední, z důvodu toho, že se ještě jedná o loňský oddělek a nechtěl jsem jim nějak rozrušovat plodové těleso. (teploty ještě v noci klesají pod 10 stupňů a měly by nejspíše problém s vyhříváním. )

No a nakonec přikládám pár fotek:

tento postup se mi neosvědčil viz. rojení :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky