Třešně ptačí kvetou, začínám rozšiřovat.

Již od soboty u nás kvetou třešně ptačí a slivky. Včely na nich krásně bzučí. Původně jsem plánoval rozšiřovat až po o chlazení co má nastat, ale jelikož se předpověď stále mění a ochlazení asi nebude takové, tak jsem rozšířil včelstvo, které šlo do zimy pouze na 2NN. Bylo úplně přeplněné k prasknutí, plod všude, kam jsem se podíval, a podmet plný včel. Takže si myslím, že bylo již na čase.

O víkendu bych pak chtěl rozšířit včelstvo, co mám na 3NN. Překvapivě mi přijde, že je tam méně plodu než v tom co bylo na 2NN. Mladé larvičky tam jsou, ale plodové těleso je malé.  Možná jsem jim dal až dost zásob. Stále mají ještě zásobu cca 12kg. Zásoby jsem si označil a zkusím metodu medné komory. Zatím, než je rozšířím, tak jsem jim vzal 3 rámky zásob a nahradil je rámky s mezistěnou.

Ještě mám loňský oddělek, který je na 3NN a je moc pěkný (poslechl jsem a minulý rok jsem krmil co braly).  Ten pravděpodobně rozšířím také o víkendu.

No a poslední je oddělek na 2NN, který jsem dělal pozdě. Extra silný není, ale zase úplně slaboučký také ne. Pravděpodobně počkám, až rozkvetou jabloně a použiji ho na posílení ostatních včelstev.

 

*NN – nízký nástavek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky