vrtačka rámků

Začínám si pohrávat s myšlenkou výroby vrtačky na rámky.

Vrtačka by měla mít:

 1. Možnost nastavení výšky.
 2. Možnost vrtání více typů rámků.
 3. Jednoduché ovládání.
 4. Zapojení na zdroj od PC.

Vrtačka by měla vypadat nějak takto:

vrtačka

vrtačka

Bude se skládat ze základní desky, na které budou připevněny vodítka pro posuvný stolek a samotné vrtačky.

Posuvný stolek bude mít nastavitelnou výšku, aby nebyl problém s různými tloušťkami rámečků. K přesnému usazení rámečku bude sloužit vyměnitelná loučka, podle typu rámečku.

Vrtačky mám již vyhlídnuté. Jedná se o modelářské vrtačky, které jsou na 12V DC s odběrem 0,5A. Tyto 4 vrtačky by měl zmáknout lehce zdroj od PC, který plánuji využívat i na zatavování mezistěn. 1 vrtačku jsem již pořídil na otestování a i když je slaboučká, tak dřevěný rámek zvládá dobře.

Problém mám s upevněním vrtaček. Potřeboval bych sehnat držáky na vrtačky, ale nevím jak se tyto držáky jmenují. Asi by šli vyrobit z plechu ohnutého přes trubku, ale pokud by byly za rozumnou cenu k sehnání, tak by to bylo lepší. Pokud by někdo věděl, jak se tyto držáky nazývají, byl bych rád, kdyby mi zanechal komentář. Děkuji

Komentáře k vrtačka rámků
 1. Vážený pane , kopírovat se nevyplácí!!!říká vám něco patent průmyslového vzoru? tak si připravte rozbít prasátko:)

  kopirování průmyslového vzoru
 2. A to jako proč ? Pokud si to snad vyrobí pro svojí vlastní potřebu, tak není co řešit.
  Jistě, pokud by chtěl s tímto prorazit na trh, musel by si zjistit, zdali má všechna povolení a práva, ovšem pokud to vytvoří jen pro sebe, nevidím nejmenší důvod pro rozbíjení prasátka.

 3. 2: děkuji za podporu
  1: Rád bych vás požádal o doložení vašeho tvrzení. I kdyby se to shodovalo s nějakým výrobkem, tak mi to přijde, jako kdyby si někdo namaloval BMW a automobilka ho zažalovala za obrázek…

  Jestli to z článku není jasné, tak podotýkám, že je to pouze návrh a pokud dojde k realizaci, tak to bude pro vlastní potřebu a ne pro komerční využití.

  Jan Matoušek
 4. Pan anonym mě vskutku pobavil. O vašem výrobku nic neví a již se ohání vlastním průmyslovým vzorem. Takové přístroje v ČR vyrábí několik na sobě nezávislých výrobců, každý trochu jinak, nevím o tom, že by se mezi sebou nějak žalovali ohledně průmyslových vzorů. Pane Matoušek, vůbec se tím nenechte vyvést z míry.

  Blbost
 5. Aké kopírovanie? Obdobné návody sa „potulujú“ vo včelárskej literatúre mininálne 40-50 rokov! Opäť niekto, kto sa snaží zastrašovať niekoho, kto tvorí, aj keď dnes sú veci na jedno „kopyto“. To sú tí, ktorí si nechaávajú patentovať zaoblenie rohu a podobné nezmysly.

  No a po druhé, pre vlastnú potrebu si môžem vyrobiť čokoľvek, bez ohľadu na akékoľvek patenty, vzory a podobné nezmysly čo brzdia rozvoj ľudstva!

  Kopírovanie?
 6. No jo no nejvíce machruje anonym :-D to je jako ta čivava za plotem

  Jaromír Ančinec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

obrázek včelky